ci haberler

UBER | Contemporary Istanbul 2016

Contemporary Istanbul’un ziyaretcilerine özel, Uber'e kaydolun, 3-6 Kasım tarihleri arasında yapacağınız ilk 2 Uber yolculuğunuzun her biri 20'şer TL'ye kadar ücretsiz olsun. Eğer Uber üyeliğiniz yoksa, ziyaretiniz süresince İstanbul içerisinde kolaylıkla seyahat etmek için uygulamayı şimdiden indirip üye olmanızı tavsiye ediyoruz. UBER uygulamasını AppStore veya PlayStore üzerinden indirebilir, CI2016 erişim kodunu Promosyon bölümüne girerek indirimli seyahat ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Bütün sorularınız için help.uber.com adresinden Uber Help Desk'e 7/24 ulaşabilirsiniz.

* Yukarıda belirtilen koşullar yeni kullanıcılar için. Uber, Türkiye’de sadece 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında UberXL olarak servis sağlamaktadır.
devamı +
Contemporary Istanbul’un ziyaretcilerine özel, Uber'e kaydolun, 3-6 Kasım tarihleri arasında yapacağınız ilk 2 Uber yolculuğunuzun her biri 20'şer TL'ye kadar ücretsiz olsun. Eğer Uber üyeliğiniz yoksa, ziyaretiniz süresince İstanbul içerisinde kolaylıkla seyahat etmek için uygulamayı şimdiden indirip üye olmanızı tavsiye ediyoruz. UBER uygulamasını AppStore veya PlayStore üzerinden indirebilir, CI2016 erişim kodunu Promosyon bölümüne girerek indirimli seyahat ayrıcalığından faydalanabilirsiniz. Bütün sorularınız için help.uber.com adresinden Uber Help Desk'e 7/24 ulaşabilirsiniz.

* Yukarıda belirtilen koşullar yeni kullanıcılar için. Uber, Türkiye’de sadece 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında UberXL olarak servis sağlamaktadır.

Basu Foundation for the Arts (BFA) Hint-Türk Sanat İnisiyatifi ile CI'da

Basu Foundation for the Arts (BFA) ve Contemporary Istanbul 2016 arasındaki işbirliği kapsamında gerçekleştirilen Hint-Türk Sanat İnisiyatifi, Basu Foundation misafir sanatçı programının eski katılımcılarından oluşan ve aralarında Thomas Henriot, Miguel Angel Garcia ve Yusuf Sevinçli'nin yer aldığı bir sanatçı seçkisinin eserlerini bu yıl fuar alanında sergiliyor olacak.

devamı +
Basu Foundation for the Arts (BFA) ve Contemporary Istanbul 2016 arasındaki işbirliği kapsamında gerçekleştirilen Hint-Türk Sanat İnisiyatifi, Basu Foundation misafir sanatçı programının eski katılımcılarından oluşan ve aralarında Thomas Henriot, Miguel Angel Garcia ve Yusuf Sevinçli'nin yer aldığı bir sanatçı seçkisinin eserlerini bu yıl fuar alanında sergiliyor olacak.

BFA tarafından Contemporary Istanbul bağlamında verilecek ödül ile bir Türk sanatçı BFA misafir sanatçı programına bir ay süreyle katılma hakkı kazanacak ve sanatçının eserleri Kalküta'da bulunan BFA Gallery'den başlayan gezici bir sergi ile izleyicilerle buluşacak.   

Frieze Week Başlarken Londra'da Özel Bir Buluşma

Bölgenin önde gelen çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul 11. yıl etkinlikleri çerçevesinde 6 Ekim’de Sketch Londan'da düzenlediği davette uluslararası sanat camiasının önemli isimlerini buluşturdu. CI Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli ve İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada Londra'nın eş zamanlı olarak pek çok farklı kültürel aktiviteye ev sahipliği yaptığı bir hafta olan "Frieze Week" bağlamında Contemporary Istanbul'un yeni edisyonunun detayları görüşüldü.


devamı +

Sofie'de Kışa Merhaba Partisi

Türkiye’nin ve bölgenin çağdaş sanat eserlerinin önemli örneklerini sergileyen Contemporary Istanbul, bu yıl 3 - 6 Kasım tarihlerinde 11. kez Akbank'ın desteğiyle düzenleniyor. Contemporary Istanbul fuar öncesinde Sofie’de düzenlediği özel davetler ile galeriler, koleksiyonerler, sanatçılar, iş dünyasının önde gelen isimleri ve basın mensuplarını bir araya getirdi.

28 ve 29 Eylül tarihlerinde sanatla dolu bir kışa merhaba söylemiyle düzenlenen davetlerde Türkiye’deki sanat yatırımları ve Contemporary Istanbul fuarının detayları konuşuldu.
devamı +

CI 11. Yılında Sanatseverleri Buluşturmaya Hazırlanıyor

Contemporary Istanbul, 11. yılında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’u çağdaş sanatla buluşturmaya hazırlanıyor. Bu yıl da önde gelen çağdaş sanat galerilerini 13.600 m2'ye yayılan bir alanda alan ağırlayacak olan CI, bölgesel karakterinden aldığı güçle tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.
devamı +
Contemporary Istanbul, 11. yılında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi’nde, 3-6 Kasım tarihleri arasında İstanbul’u çağdaş sanatla buluşturmaya hazırlanıyor. Bu yıl da önde gelen çağdaş sanat galerilerini 13.600 m2'ya yayılan bir alanda alan ağırlayacak olan CI, bölgesel karakterinden aldığı güçle tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor. 

CI bu yıl bir ilke imza atarak gerçekleştireceği Collectors’ Stories sergisinde Türkiye’nin önde gelen 60 özel çağdaş sanat koleksiyonundan 120 eseri sanatseverlerle bir araya getirecek. Contemporary Istanbul’un bu yılki programının yeniliklerinden biri de ilk defa Susan McMurrain direktörlüğünde sanatseverlerle buluşacak CI Design olacak. Solo Shows kapsamında bu yıl da sanatçıların kişisel projelerini sanatseverlerle buluşturacak. CI Dialogues bu yıl 3 gün boyunca 50’den fazla sanat profesyonelini, sanatçıyı ve koleksiyoneri çağdaş sanatın durumunun yanı sıra ekonomisinin ve piyasasının güncel niteliklerini değerlendirmek üzere bir araya getirecek. Plugin bu yıl da galeriler, mimarlık ve tasarım stüdyoları, yeni medya ile ilgili yaratım atölyeleri, oyun laboratuvarları, dijital sanat kolektifleri ve proje mekânları gibi inisiyatifleri bir araya getirecek.    


+ sonraki haberler